Rezultate deosebite obținute de elevii  din Medgidia la etapa județeană a Olimpiadei de Limba şi literatura turcă. Din cei 118 elevi înscriși în această etapă, 54 au fost din Medgidia. Trei dintre copiii noștri au obținut nota maximă – 10! În total au fost patru note maxime.

 

ETEM İ. ALEV, clasa a IX- a la Colegiul Kemal Ataturk – 10.00
AKDAĞ KADER, clasa a XI-a la Colegiul Kemal Ataturk – 10.00
SERCAN MELİS ALEYNA, clasa a XI-a la Colegiul Kemal Ataturk – 10.00

A mai obținut nota 10.00 și GÜNES BERKANT, clasa a IX-a la Liceul Teoretic Ovidius.

 

Iată notele obținute de ceilalți elevi din Medgidia:

11 MEMEDALI ENGIN IV Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 8.30

16 APTİCHİLEAM M.AYLİN V Colegiul Kemal Ataturk 2.90

18 BACI ADNAN V Scoala Gimnaziala ”Lucian Grigorescu” 8.00

19 BACTİSA ACNUR V Colegiul Kemal Ataturk 3.10

26 MEMET M.GEANER V Colegiul Kemal Ataturk 8.00

27 MEMİŞ G.ENİZA İDAL V Colegiul Kemal Ataturk 5.90

28 MENABIT ARZU V Scoala Gimnaziala ”Lucian Grigorescu” 8.00

35 OSMAN GEANER V Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 6.95

40 MENALI YELIZ V Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 8.90

41 RIFAT ARZU AYLIN V Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 9.70

42 OMER EMRE V Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 6.40

43 AMET GEMAL VI Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 7.00

44 BECHIR AMELA VI Scoala Gimnaziala ”Lucian Grigorescu” 9.90

50 COGEAMET AMIN VI Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 8.00

52 ABDURAM ARMAN VI Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 6.00

53 SEPER RAMONA VI Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 8.20

54 SULIMAN DILARA VI Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 9.80

55 HUSEIN AILIN VI Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 8.90

59 BECHİR MURAT VII Colegiul Kemal Ataturk 3.50

65 İSMAİL RUBİN VII Colegiul Kemal Ataturk 5.70

67 MEHMET MERYEM VII Scoala Gimnaziala ”Lucian Grigorescu” 6.80

68 MEMET NAZLIGEAN VII Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 8.00

69 MEMET ONUR VII Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 6.40

71 ŞABAN ERCAN VII Colegiul Kemal Ataturk 5.20

72 SAİT EMRE VII Colegiul Kemal Ataturk 6.60

73 SALI SEREN SERIAN VII Scoala Gimnaziala ”Mircea Dragomirescu” 8.30

75 SOİN NAZAR E. VII Colegiul Kemal Ataturk 6.20

83 ISACAI MELISA VIII Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 5.70

84 ARDUCUOGLU DUYGU VIII Scoala Gimnaziala ”Constantin Brancusi” 5.60

88 CHERİM EMİR IX Colegiul Kemal Ataturk 9.60

92 İSMAİL MUDİN IX Colegiul Kemal Ataturk 7.40

93 MEHMET CADER IX Colegiul Kemal Ataturk 5.65

95 SOIN MELİSA IX Colegiul Kemal Ataturk 2.30

98 ASAN DERYA X Colegiul Kemal Ataturk 8.40

99 AYBUKE MEHLİKE ERDOĞAN X Colegiul Kemal Ataturk 5.40

104 SERCAN FURKAN YESA X Colegiul Kemal Ataturk 8.00

107 İAŞAR E. ERKAN REDİN XI Colegiul Kemal Ataturk 7.00

108 MOLLAOMER BERNA XI Colegiul Kemal Ataturk 9.20

111 BEGET ALİS XII Colegiul Kemal Ataturk 8.50

112 IUSENI M. MURAT XII Colegiul Kemal Ataturk 9.00

 

 

Notă: cei care au absentat nu au fost cuprinși în această listă